Më 12 Maj përkujtohet Harun Aliu dhe bashkëluftëtarët e tij

vull
0 0
Read Time:25 Second

Në shenjë kujtimi dhe nderi lidhur me përvjetorin e nëntë të rënies së Dëshmorëve të Kombit: Harun Aliu (Kushtrimi) Shaban Zenuni, Xhafer Shala, dhe Qemal Fejzullahu, me datë 12 MAJ 2019 (e DIELË) organizohen homazhe pranë varrezave të tyre edhe atë sipas orarit në vijim:
1 – XHAFER SHALA – ROGOVË e HASIT (KOSOVË) ora 12:00
2 – SHABAN ZENUNI – MEROVË ora 13:30
3 – QEMAL FEJZULLAHU – GËRÇEC ora 15:00
4 – HARUN ALIU- KOMANDANT KUSHRTIMI – HASANBEG ora 17:00
Përkujtojmë Dëshmorët
Me Respekt
Këshilli Organizativ

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Ministri Shala priti në takim ambasadorin O’Connell, flasin për përkrahjen ekonomike të Kosovës

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka vlerësuar përkrahjen e Mbretërisë së Bashkuar ndaj Republikës së Kosovës, gjatë një takimi që zhvilloi me ambasadorin e këtij shteti Ruairi O’Connell. Ministri Shala tha se Mbretëria e Bashkuar ka rol vendimtar në rrugëtimin e Kosovës drejt reformave ekonomike, duke shtuar se […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: