Mehaj takohet me Zaev

vull

Ministri i Mbrojtjes në Kosovë, Armend Mehaj, është takuar sot me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Mehaj përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se kanë diskutuar mbi temar e sigurisë.

 

“Takimi me kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, u fokusua kryesisht në bashkëpunimin ndërshtetëror në funksion të interesave të përbashkëta në fushën e mbrojtjes dhe sigurisë si: shkëmbimi i përvojave për integrime euroatlantike dhe organizata rajonale të sigurisë si dhe koordinimi ndërshtetëror në menaxhimin e krizave dhe emergjencave të ndikuara nga tensionet ndërkontinentale së bashku edhe me shtetet tjera fqinje”,ka shkruar Mehaj

Next Post

Gostivar, 10 persona nuk respektojnë vendimin për izolim

Siç njoftuan nga MPB, gjatë ditës së djeshme policët e SPB Tetovë, në kuadër të kontrolleve të rregullta të personave me vendim për izolim të dhëna nga Inspektorati Shëndetësor kanë vërtetuar se dy persona nga Bërvenica dhe Çellopeku dhe 10 persona nga fshatrat e Gostivarit, Çegran, Gjurgjevisht, Negotinë dhe Gradec, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: