Menduh Thaçi takohet me ish kryeministrin Ramush Haradinaj

vull

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare realizoi takim me ish kryeministrin e Republikës së Kosovës z. Ramush Haradinaj.

Në takim u bisedua për çështje që i përkasin interesit publik shqiptar në Ballkanin Perëndimor. Temë tjetër kyçe ishin edhe zgjedhjet e 12 prillit në të cilat Menduh Thaçi dhe PDSH garojnë me platformën politike që fokusohet në demokracinë konsensuale dhe buxhet proporcional.

Next Post

Ali Ahmeti takon delegacionin gjerman: BDI me mbi 90% kandidatë të rinj për deputet në këto zgjedhje

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar përfaqësuesen e lartë gjermane, zonjën Susanne Schütz, e dërguar speciale për Evropën Juglindore, Turqinë dhe vendet e CEFTA, si dhe Ambasadorin e Gjermanisë në Shkup, z. Tomas Gerberih. Prioritet e Bashkimit Demokratik për Integrim janë Marrëveshja e Ohrit, e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: