Menduh Thaçi: Zaev do të ngelet kryeministër i vendit

vull

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi para Qeverisë aty ku do të mbahet takim i partnerëve të koalicionit tha se situata nuk është aq dramatike dhe se gjithçka do të rikthehet sikur ka qenë para dy tre javëve.

Ai tha se nuk do të lejojë që kryeministri Zoran Zaev që të jep dorëheqje dhe se ata mbesin pjesë e kësaj shumice.

“Përgjegjësitë janë të mëdha janë bërë shumë punë, ka shumë aleatë, nuk pres ndonjë ndryshim”, tha Thaçi, raporton SHENJA.

 

Next Post

Sa vota fituan në vend-votimet e tyre  Tauta Arifi dhe Bilall Kasami?

Kandidati fitues në Komunën e Tetovës nga rradhët e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në vend-votimin numër  1947 doli fitues me 208 në përqindje:  54.4 % të votave, po të njëjtin vend-votim kandidatja nga rradhët e BDI-së Tauta Arifi mori 154 vota në përqindje: 40.3%. Ndërsa në vend-votimin me numër 1946 […]

Subscribe US Now