Mexhiti për interpelancën për Grubin dhe Osmanin : Do të flas pas 100 ditëve

vull

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Izet Mexhiti, as nuk e konfirmon dhe as nuk e mohon informacionin e publikuar nga Focus se pas njëqind ditësh nga formimi i qeverisë, ai do të paraqesë një interpelancë kundër ministrave të partisë së tij Artan Grubi dhe Bujar Osmani.

– Tani unë as nuk e konfirmoj dhe as nuk e mohoj një gjë të tillë. Unë nuk do të komentoj deri në fund të 100 ditëve të para. Do të flas pas 100 ditësh – tha Mexhiti.

Për të paraqitur interpelancën, 5 deputetë duhet të nënshkruajnë. Nëse Mexhiti siguron mbështetjen e vetëm dy deputetëve të BDI-së ose shumicës parlamentare, atëherë interpelanca duhet të votohet duke pasur parasysh njoftimet se opozita do ta mbështeste atë.

Next Post

Këshilli i Sigurimit sot në një takim me Pendarovskin mbi situatën me Kovid-19

Sot, Këshilli i Sigurimit do të mbajë një seancë për të diskutuar situatën aktuale me pandeminë covid-19 në territorin e vendit, si dhe masat dhe aktivitetet e institucioneve kompetente. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, do të marrë pjesë në seancën e dhjetë që do të mbahet në mesditë në Vila […]

Subscribe US Now