Milloshoski lobon kundër fillimit të negociatave me BE-në, VMRO-DPMNE është kundërshtar i dëshmuar i integrimeve evropiane

vull
0 0
Read Time:36 Second

E turpshme, dora e djathtë e Hristijan Mickoski dhe një burim i dëshmuar i lajmeve të rreme, Antonio Milososki shkoi në Uashington për të lobuar Maqedoninë e Veriut që të mos fillojë negociatat për anëtarësim në BE.

Milososki në vend që të kërkojë nga BE-ja që sa më shpejt të marrë një vendim që vendi ynë të fillojë procesin e negociatave me Unionin, të merituar, për të cilin ne i kemi plotësuar të gjitha kushtet, Milloshoski po bën krejt të kundërtën, duke punuar në bllokimin e integrimeve evropiane.

VMRO-DPMNE, e udhëhequr nga Hristijan Mickoski, është një kundërshtar i dëshmuar i integrimeve evropiane, një parti që dëshiron ta kthejë vendin në izolim, duke u grindur me fqinjët dhe botën demokratike.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Grubi në Programin 200: Punojmë në tejkalimin e ngërçit me Bullgarinë

I ftuar në Programin 200 në Alsat, sonte ishte Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi i cili ka folur mbi kontestin me Bullgarinë e duke thënë se po punohet në zgjidhjen e këtij problem me vendin fqinjë. “Kam besim në punën që ne e bëjmë 100%, por nuk varet çdo gjë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: