Ministri i Kulturës Ismaili e vizitoi Muzeun e Luftës Maqedonase

vull
0 0
Read Time:29 Second

Ministri i Kulturës, Hysni Ismaili, sot realizoi vizitë pune në IN Muzeu i Luftës Maqedonase. Në takimin me u.d. drejtoreshë Daniella Nikollova, u bë fjalë për aktivitetet programore dhe jashtëprogramore të Muzeut, ndërsa një theks i veçantë ishte vënë në ekspozitën e ardhshme si mysafir të fotografive nga Muzeu Historik Kombëtar i Sarajevës, e cila do të vendoset për manifestimin “Nata e Bardhë”.

Ministri Ismaili u njoftua me informatat më të reja mbi çështjet e kuadrit dhe të hapësirës së institucionit, ndërsa e shikoi edhe hapësirën e paraparë për përshtatje në pjesën e ekspozitës me bibliotekë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

URIME DITËLINDJEN ZEFI YNË I MADH! Në ditëlindjen e veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare, Joseph DioGuard

Sot, më 20 shtator është ditëlindja e veprimtarit të shquar të çështjes shqiptare, Joseph DioGuardi. U lind më 20 shtator të vitit 1940. Njihet për politikan amerikan me origjinë shqiptare (arbëresh). Përveçse ka qenë kongresist në Kongresin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me shumë sukses e ka udhëhequr Lidhjen […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: