Ministri Liburn Aliu, pranoi zyrtarisht detyrën nga ish- ministri Abrashi

vull
Minisitri i infrastrukturës, Arban Abrashi, zyrtarisht, sot ia dorëzoi detyrën ministrit të ri, të Infrastrukturës, Liburn Aliu.
Filimisht ish-ministri Abrashi i dëshiroi mirëseardhje ministrit Aliu, duke i deshiruar suksese gjatë mandatit të tij si ministër.
Ish-ministri Abrashi e njoftoi ministrin Aliu me projektet të cilat janë në proces.
Ndërsa, minisri Aliu u zotua se do të realizojë projektet që i përkasin ministrisë së Infrastrukturës.
Next Post

Grubi në Tiranë takoi kryetarin e kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi gjatë ditës së dytë të qëndrimit në Shqipëri, sot ka takuar kryetarin e kuvendit të Republikës së Shqipërisë, z. Gramoz Ruçi. Grubi dhe Ruçi biseduan për ngjarjet aktuale në të dy vendet, si dhe për […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: