Ministri Osmani: Edhe për SHBA-në është e rëndësishme rajoni të jetë pjesë e BE-së

Blerand Rexhepi

Do të ketë angazhim më të madh të SHBA-s, por kjo nuk do të thotë presion për njërën apo palën tjetër.Por mendoj se është e rëndësishme që miqt të jenë këtu, sepse qëllimi është i përbashkët. Edhe për SHBA-në është e rëndësishme rajoni të jetë pjesë e BE-së. Kështu është përgjigjur kryediplomati Bujar Osmani në intervistën e tij të fundit, për Tv21, në pyetjen gazetareske se a do të ndihmojnë SHBA-të në kontestin me Bullgarinë.

“Kisha takim me Blinken në Samitin e NATO-s, dhe tashmë vërehet angazhimi i SHBA-së, dhe ky angazhim është i rëndësishëm. Ne jemi shëmbull si një sinergji në raportet e SHBA dhe BE jep zgjidhje të qëndrushme”, ka thënë mes tjerash Ministri Osmani.

Next Post

62 shkelje të orës policore, 482 gjoba për mosmbajtje të maskës

Nga ora 20:00 e ditës së djeshme (06.04.2021) deri në ora 05:00 të ditës së sotme Ministria për Punë të Brendshme ka konstatuar 62 shkelje të orës policore. Ndërkohë në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 482 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse, si preventiv për parandalimin e përhapjes […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: