Mot me diell dhe më i ngrohtë, temperatura maksimale 23 gradë

vull

Moti do të jetë me diell dhe më i ngrohtë. Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin -5 deri në 3, ndërsa maksimalja do të arrijë në 14 deri në 23 gradë.

Në Shkup me diell me erë mesatare, herë pas here më të fortë nga veriperëndimi. Temperatura minimale do të zbresë deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 20 gradë.

Deri të shtunën do të mbizotërojë mot me diell dhe më i ngrohtë. Të dielën do të ketë rritje të vranësirave, ndërsa gjatë natës kah të hënës do të ketë reshje të kohëpaskohshme lokale shiu.

Next Post

Ky është projekti i radhës i realizuar nga Blerim Bexheti

Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti nëpërmjet facebook-ut ka njoftuar qytetarët se në rrugën Bukoviq-Raoviq janë vendosur bankina mbrojtëse rreth 1000m. “Vendosen rreth 1000 m Bankina mbrojtëse në rrugën Bukoviq-Raoviq, në lokacionet që paraqisnin rrezikshmëri të lartë për banorët që qarkullojnë në këtë zonë”, shkruan Bexheti. https://www.facebook.com/blerimbexhet1/videos/840572000234247

Subscribe US Now

%d bloggers like this: