Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 39 gradë

vull

Moti në vend do të jetë kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira mesatare. Nga fundi i ditës në disa vende do të ketë paraqitje të jostabilitetit lokal dhe shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 22 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 32 deri në 39 gradë Celsiusë.

Next Post

Kryeministri Zaev në “Ekonomist” në Athinë: Maqedonia Veriore po bëhet një korridor energjetik për vendet e Evropës Juglindore

Kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e tij në konferencën e  “Ekonomist” në Athinë theksoi rendësin e bashkëpunimit rajonal dhe ekonomikë, veçanërisht në kohë të pandemisë dhe përparësitë dhe përfitimet kur vendet punojnë së bashku. Kryeministri nënvizoi disa mundësi që vendi ynë I ofron për investime, duke u ndalur edhe në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: