Moti me diell dhe vranësira mesatare, pasdite me reshje shiu

vull

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite kryesisht në pjesët veriore vranësira do të rritet dhe do të ketë paraqitje të shiut të shkurtër të rrëmbyeshëm dhe bubullima të rralla. Do të fryj erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit përkohësisht erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 23 deri në 32 gradë Celsiusë.

Edhe në Shkup e rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura minimale do të ulet në 14 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë.

Next Post

Shqipëria ishte bërë me mbret para 93 vjetësh

Sot mbushen 93 vjet kur Asambleja Kushtetuese e Shqipërisë votoi unanimisht duke e shpallur Shqipërinë Mbretëri demokratike, parlamentare të trashëguar dhe Zogun I u shpall mbret i shqiptarëve. Gjithashtu u aprovua edhe formula e betimit të Mbretit. Ceremonia e kurorëzimit ishte planifikuar për në orën pesë, por në katër e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: