Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i vranët

vull

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i vranët dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, posaçërisht në pjesët veriore të vendit.

Në pjesët perëndimore të vendit do të fryjë erë e fuqishme e përkohshme në drejtim jugperëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga -1 deri 4 gradë celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval nga 9 deri 17 gradë celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme parashihet mot me vranësira dhe kushte për reshje të shiut.

Next Post

Shipkovica për “kryeplak” vendos një grua

Quhet Qitabie Kurti nga fshati Shipkovicë, e interesante për këtë është se ajo do jetë gruaja e parë që do të drejtojë fshatin si kryeplak. Deri më tani jo vetëm në Tetovë por edhe më gjerë nuk ka ndodhur që një femër të jetë në krye të fshatit. Ndiq storien:

Subscribe US Now