Në 15 raste është shkelur ndalesa për lëvizje, 393 sanksione për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse

vull

Nga ora 22:00 të datës 14.03.2021 deri më ora 05:00 të datës 15.03.2021 është konstatuar se 15 persona nuk e kanë respektuar masën e ndalesës së lëvizjes. Nga këta 18 persona janë në territorin e SPB Shkup.

Gjatë 24 orëve të fundit (14/15.03.2021) ne territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për masën e mbrojtjes personale të fytyrës janë shqiptuar 393 sanksione.

 

Ministria e Punëve të Brendshme apelon deri te qytetarët t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjellura nga ana e Qeverisë me qëllim të ballafaqimit me COVID-19.

Next Post

Zidane u pyet nëse dëshironte Mbappé, Haland apo Ronaldo. Ai dha përgjigjen e pritur

REAL MADRID nokautoi Atalanta në raundin e 16 të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e kthimit, kampioni spanjoll fitoi 3: 1 dhe kështu konfirmoi fitoren 1: 0 nga Bergamo. Një nga lojtarët më të mirë në fushë ishte sulmuesi francez Karim Benzema, i cili shënoi në minutën e 34-të për […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: