Në ditëlindjen e Ali Ahmetit Artan Grubi promovon objektin e ministrisë

Blerand Rexhepi

Sot me fillim në ora 12:00, do të bëhet hapja e objektit të Ministrisë për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, njofton FLAKA 

Në këtë ngjarje prezent do të jetë edhe kryetari i Qeverisë së
Republikës së Maqedonisë së Veriut, z. Zoran Zaev.

Pas hapjes solemne, zëvendëskryeministri i parë z. Artan Grubi bashkë me
kryeministrin, z. Zoran Zaev do të japin deklarata për gazetarët në media qendrën e Ministrisë për sistem politik.

Adresa e objektit të ministrisë për sistem politik do të jetë rruga Filipi i Dytë i Maqedonisë,  numër 11 (pallati 6 katesh në hyrje të garazhit nëntokësor pranë Teatrit Kombëtar të Maqedonisë)

Next Post

Zaev, Ahmeti, Xhaferri, Grubi dhe Nikollovski përurojnë objektin e ri të Ministrisë për Sistem Politik

Ministria për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive nga sot funksionon në zyra të reja, përkatësisht në objekt të ri. Përurimin e objektit sot bashkë e bënë kryetari i Qeverisë, z. Zoran Zaev, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, kryetari i kuvendit z. Talat Xhaferi, zëvendëskryeministri i […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: