Në ditën e parë të punës në MPJ, ministri Osmani realizon bisedë telefonike me ndihmës sekretarin amerikan, Riker

Blerand Rexhepi

Thellimi i partneritetit strategjik mes Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe SHBA-ve – një prej prioriteteve kyçe të politikës së jashtme. Në ditën e parë të punës si Ministër i Punëve të Jashtme, realizova bisedë telefonike zyrtare me Ndihmës Sekretarin Shtetëror për Çështje Evropiane dhe Euro-Aziatike të SHBA-ve, Filip Riker, me ç’rast e riafirmova përcaktimin tonë përmes të cilit SHBA-të mund të mbështeten në vendin tonë si në vend mik dhe aleat i sinqert në rajon.

Next Post

Takimi me Odat ekonomike, zv.kryeministri Bytyqi: Me dijalog e bashkëpunim do tejkalojmë krizën, do krijojmë kushte për një ekonomi të re e zhvillimore

Nëpërmjet këtij takimi me odat ekonomike dërgojmë mesazhin për angazhim maksimal të Qeverisë për ekonominë, standardin ekonomik, fuqizim të kompanive dhe eksportin, si dhe për një rifillim edhe më të fuqishëm të ekonomisë së vendit, paga më të larta dhe rritje të fuqisë konsumatore të qytetarëve, “kumtoi sot kryeministri Zaev” […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: