Në “Tabanoc” pritet rreth 30 minuta

vull

Në vendkalimin kufitar Tabanoc për hyrje dhe dalje nga shteti pritet rreth 30 minuta, ndërsa në vendkalimet e tjera kufitare, nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka vonesa të gjata, informuan sot në mëngjes nga Lidhja Automoto e Maqedonisë (LAMM).

Qarkullimi në rrugët shtetërore është i pandërprerë, në rrugë të thata. Intensiteti i trafikut në rrugët jashtë zonave urbane është i moderuar. Nga LAMM njoftojnë se në periudhën prej orës 11:30 deri në 14:30 do të ketë ndërprerje të përkohshme të të komunikacionit në rrugën Kërçovë-Ohër, më saktësisht në pjesën Preseka-fshati Vrbjani.

Next Post

Rita Ora flet për herë të parë për lidhjen me regjisorin 46-vjeçar

Rita Ora ka folur për herë të parë për romancën e saj me të dashurin Taika Waititi. Këngëtarja shqiptaro-britanike, 30 vjeçe, tha për “The Kyle and Jackie O Show” të enjten se ishte në një “vend shumë të lumtur” me regjisorin e Zelandës së Re, 46 vjeç. Ajo i tha […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: