Nesër dhe pasnesër ditë zie në Maqedoninë e Veriut

vull

Qeveria në Maqedoni në mbledhjen e sontme të jashtëzakonshme ka sjellë vendim që 14 dhe 15 shkurti të shpallen ditë zie, për shkak të aksidentit tragjik që ndodhi sot pasdite në autostradën Shkup-Gostivar, në afërsi të fshatit Llaskarcë.

Ndërkohë po raportohet se numri i viktimave është rritur dhe tani ka arritur në 14 persona.

Next Post

Ministri Arbër Ademi i reagon Vankovskës, kërkon përgjegjësi nga Universiteti

Ministri i Arsimit, Arbër Ademi, ka dënuar gjuhën tallëse me tragjedinë e sotme të profesoreshës së Drejtësisë në Universitetin e Shkupit, Biljana Vankovska, shkruan gazeta Koha. Në një postim në Facebook, Ademi madje kërkon përgjegjësi dhe reagim kundër Vankovskës nga Universiteti “Kirili dhe Metodi”. Statusi i plotë i ministrit Ademi: […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: