Nesër falet xhumaja e parë në Xhaminë e Kodrës së Diellit

vull

Siç thuhet në njoftimin e Myftinis së Tetovës, nesër në ora 12:00  ju bëhet ftesë të gjithë besimtarëve do të falet namazi i xhumasë.

Më në fund një ëndërr e kamotshme e besimtarëve mysliman realizohet dhe tani të gjithë banuesit në shtëpizat e fundjavës dhe turistët do të kenë mundësi që të kryejnë ritualin fetarë./KohaNews

Next Post

Një ish-lojtar i Barcelonës ishte mes protestuesve që hynë në Kongres!

Skena të paimagjinueshme u bënë realitet në kryeqytetin e SHBA mbrëmë. Qindra mbështetës të Donald Trump sulmuan ndërtesën e Kapitolit për të parandaluar emërimin e Joe Biden si president i ri i Shteteve të Bashkuara. Mes protestuesve që u mburrën me krenari se ishte me Trump ishte ish-lojtari i Barcelonës David […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: