Nesër, flamuri i NATO-s para ndërtesës së Qeverisë së Shkupit

vull

Me fillim në ora 11:00 nesër para godinës së Qeverisë do të mbahet një ceremoni solemne me rastin e vendosjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, e cila së shpejti do të mbajë emrin Republika e Maqedonisë së Veriut, informuan nga shërbimi informativ i Qeverisë.

Nga Qeveria paralajmërojnë se në kuadër të evenimentit, kryeministri Zoran Zaev do të mbajë fjalim para ndërtesës së Qeverisë.

Next Post

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

Taksa 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës ka filluar t’i prish raportohet Kosovë – Amerikë. Vizita e gjeneralit amerikan ishte paraparë të realizohet nga data 16 deri më 18 shkurt, për të shënuar 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: