NP “Parkingjet e Qytetit”: Nga nesër përsëri do të fillojë funksionimi i parkingut me pagesë

vull
0 0
Read Time:36 Second

NP “Parkingjet e Qytetit”, Njoftim:

Njoftojmë opinionin publik se pas ndërprerjes disa javore të pagesës së parkingjeve në Tetovë, me datë 01.12.2021 përsëri do të fillojë funksionimi i parkingut me pagesë. Prolongimi disa javorë i pagesës erdhi për arsye të detektimit të problemeve që ka kjo ndërmarrje, dhe sipas inspektimeve tona ne kemi detektuar shumë parregullësi të cilët tanimë janë të zgjidhura.

Të ardhurat e gjeneruara nga kjo ndërmarrje do të shërbejnë për pagat e të punësuarve, për mirëmbajtjen e parkingjeve dhe për investime të reja që qytetarët të kenë kushte sa më të mira dhe të ndihmojmë në maksimum komunikacionin në qytet.

Gjithashtu ju njoftojmë se së shpejti do krijohen edhe parkingje dhe hapsira të reja.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Ministri Shaqiri mori pjesë në edicionin e 17-të të konferencës e-Society - Democracy in the Digital Age: challenges and opportunities

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Dr.Jeton Shaqiri kishte fjalimin e tij hyrës në konferencën e 17-të,,Е-Society – Democracy in the Digital Age: challenges and opportunities“, e cila u mbajt nën organizimin e fondacionit Metamorfozis. Ministri Shaqiri iu referua angazhimeve dhe aktiviteteve, të cilat i ndërmerr MSHIA-ja dhe Qeveria në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: