Nuhiu: Ministria e Drejtësisë me vendim të duhur, tërheq propozimet të iniciuara nga Drejtorit e Burgjeve

vull
0 0
Read Time:54 Second

Pas presioneve të shumta rreth kërkesës së ministrit të Drejtësisë, Bojan Mariçiç  për të amnistuar 48-të persona në mesin e tyre edhe Boban Iliç vrasësi I Almirit.

Njoftimin për tërheqje të kësaj kërkese për falje e ka bërë të ditur zëvendësministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu.

“E informojmë opinion e gjerë se Propozimet për falje të iniciuara nga Drejtoritë e burgjeve janë tërhequr nga ana e Ministrisë së Drejtësisë! Për kauzën e drejtësisë gjithnjë do të veprojmë!” ka potencuar në rrjetin e tij social në facebok, Nuhiu transmeton KohaNews.

Në listë ndodhen 48 të dënuar, për 45 prej tyre kërkohet falje e pjesshme, ndërsa për tre falje e plotë. Në listë përveç Sead Koçan dhe Boban Iliq është edhe Aleksander Vasilevski i dënuar për terrorizëm mbi ngjarjet e përgjakshme në Kuvend më 27 prill të vitit 2017.

Lista e plotë:

Bafti Ibrahimi, Tetovë

Abdurrahman Ismaili, Tetovë

Afrim Rexhepi, Tetovë

Jusuf Ismaili, Tetovë

Mirsad Iseni, Shkup

Artan Bajrami, Tetovë

Dimitar Bandilov, Shkup

Agim Ibishi, Shkup

Zoran Jurukovski, Krushevë

Xhafer Nebija, Shkup

Vasil Andreevski (Pop), Kërçovë

Luan Pajaziti, Kumanovë

Jeton Pajaziti, Shkup

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Kasami inspekton punët gjatë sanimit të rrugëve në Tetovë

Kohë më parë përbërja e re Komunale e Tetovës ju bëri thirrje qytetarëve që të fotografojnë rrugët që janë të dëmtuar me qëllim që shërbimet komunale në kohë të nisin sanimin e tyre. Postimi i plotë i kryetarit të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami: I motivuar nga kërkesa e shumë qytetarëve […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: