“Oj BESË mos ki Frikë, se i ke Djemtë në Amerikë”

vull

Deputeti i Lëvizjes BESA Basri Bajrami ka udhëtuar për në SHBA, ndërsa atje është pritur nga aktivisti i shquar dhe lobisti i madh i çështjes shqiptare Xhevat Prespa.

Nuk dien shkaqet e vizitës së Bajramit në SHBA dhe me cil do të takohet ai atje. Megjithatë veprimtari i shquar Xhevat Prespa ka lëshuar një mesazh të fuqishëm në rrjetin social facebook, që len të nënkuptohet si mesazh për oponentët e Lëvizjes BESA, të cilët në ditët e fundit kanë qen “në gjah” për deputetët e saj, për të siguruar shumicë parlamentare. Xhevat Prespa në profilin e tij ka shkruar thënjen e famshme

“Mbahu BESË mos ke frikë, se ke djemtë në Amerikë”.Nga Lëvizja BESA nuk kanë komentuar vizitën e deputetit Bajrami në SHBA, duke mos dhënë asnjë informacion për agjendën e tij.

Next Post

LSDM po negocion edhe me VMRO-DPMNE-në për rritjen e shumicës

Zëdhënësja e LSDM-së, Bogdanka Kuzeska, në një paraqitje mysafire në “Vetëm e vërteta” në Kanal 5 ka treguar se nuk ka momente të fshehta në negociatat me Alternativën për rritjen e shumicës qeveritare. “Jemi në negociata me të gjitha partitë politike, të cilat të enjten konfirmuan se duan që vendi […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: