Osmani në Vatikan në shënimin qendror të jubileut pesë vjet kanonizim të Nënës Terezë

vull

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot niset për vizitë në Vatikan, me rastin e shënimit qendror të jubileut pesë vjet kanonizim të Nënës Terezë, që për herë të parë mbahet në organizim të përbashkët të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Selisë së Shenjtë, kumtoi MPJ.

Në kornizë të kremtimit, Osmani do ta hapë ekspozitën “Nënë Tereza- nga vajzë nga Shkupi deri në Shenjtore” në prezencë të sekretarit të Vatikanit për marrëdhënie me shtetet, monsenjor Pol Riçard Galager, pas çka do të vijojë edhe pritje në prezencë të mysafirëve të lartë dhe përfaqësuesve të Romës dhe Vatikanit.

Next Post

Ngjela: Nuk përjashtohet mundësia që Berisha të ekstradohet për në …

Avokat Spartak Ngjela i është rikthyer edhe një herë shpalljes “non grata” të ish-kryeministrit Sali Berisha nga amerikanët dhe debatit nëse ky vendim e ndalon ose jo ish-liderin demokrat që të hyjë në Parlament. Teksa ishte i ftuar në një studio televizive, avokati Ngjela theksoi se Sali Berisha është në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: