Osmani: Pranuam propozim-zgjidhje për kontestin me Bullgarinë, dy pika ishin të papranueshme për ne

vull
0 0
Read Time:28 Second

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në brifingun me gazetarë zbuloi se vitin e kaluar, në dhjetor, ministrja e Punëve të Jashtme e Bullgarisë në atë kohë, Ekaterina Zakharieva i ka dhënë propozim – marrëveshje për zgjidhjen e kontestit mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë.

Siç tha Osmani, dy nene ishin kontestuese nga kjo marrëveshje ku kërkohej që të nënshkruajnë se gjuha maqedonase ka dalë nga bullgarishtja.

Kurse kombi nga përpjekja për çlirim nga Perandoria Osmane.

Ai ka shtuar se tani për tani nuk ka ndonjë ide për marrëveshje të re me fqinjin tonë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Kovaçevski mori mandatin për të formuar një qeveri

Presidenti Stevo Pendarovski sot ia dorëzoi mandatin për përbërjen e qeverisë së re liderit të sapozgjedhur të LSDM-së në pushtet, Dimitar Kovaçevskit. “Që sot po filloj të formoj një ekip të ri që duhet t’i përgjigjet sfidave serioze që na presin nga fillimi i vitit të ri. Qeveria e re do […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: