Pas 3 viteve policia zbulon vrasësit e Dilaver Bokut-LEKUT, arrestohen 2 persona nga Struga

vull

Sipas raportit të datës 14.08.2017, i padituri i parë K.L. në një tarracë verore të një objekt hotelierizmi në Strugë me një revolver me të shtëna privoi nga jeta 58-vjeçarin Dilaver Bojkun-Leku të fshatit Veleshta të Strugës, dhe më pas qëlloi në A.B (41) nga Struga dhe nga B.S (28) nga fshati Veleshtë. E.O i dyshuari i dytë me një automjet pasagjerësh të tipit Mercedes me targë zvicerane në marrëveshje paraprake me vrasësin , e ka dërguar deri te objekti hotelierik vrasëssin tha policia.

SPB Ohër për momentin nuk zbulojnë nëse të dyshuarit për vrasje janë në dispozicion të organeve të hetimit.Elementet që i kemi komunikuar në publik janë identifikuar nga hetimi i çështjes deri më tani. Për shkak të specifikave të çështjes dhe hetimit, ne nuk mund të japim më shumë detaje. – Na tha shkurt zëdhënësi i SPB në Ohër Stefan Dimovski përmes telefonit njofton OhridNews.

Ja postimi i plotë nga OhridNews:

Next Post

Kush e flet te vertetën Fadil Zendeli a po Arjanit Hoxha, kush i hangër llafet? (VIDEO)

Janë në një parti, por kanë kundërshtime mes tyre për ligjin e PP-së. Ditë më parë deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli nga Kuvendi tha se Lëvizja Besa nuk do e përkrah ligjin për Prokurorinë Publike që sipas tij ata nuk janë konsultuar me versionin e fundit të ligjit. Zendeli […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: