PDSH-ja hynë në garë me Sadi Bexhetin për kryetarë të Komunës së Tetovës

vull

Ish kryetari i komunës së Tetovës, Sadi Bexheti sot është takuar me kreun e PDSH-së, Menduh Thaçin. Nuk dihet ende nëse Bexheti do të jetë kandidat i PDSH-së për Tetovën, por deri tani siç është përfolur Bexheti do të jetë kandidat i LSDM-së, PDSH-së dhe BESËS.

Nga ana tjetër në BDI deri tani janë lakuar shumë emra si Teuta Arifi, Florin Besimi, Ibrahim Dehari dhe të tjerë ndërsa nga ASH-ja, Vullnet Ferati, Flarkan Bexheti.

Ndryshe zgjedhjet lokale pritet të mbahen në muajin Tetor-Nëntor.

Next Post

ASH – AAA: Naser Zyberi nuk është i pamvarur dhe i mëvetësishëm, ai nuk do të mund t’i mbrojë të drejtat e qytetarëve karshi pushtetit

Liridona Emini, sekretare e FRASH: Të dashur qytetarë Të nderuara media, Gjindemi sot ketu,para zyrës së Avokatit të Popullit, për të shprehur pa pajtueshmerinë dhe revoltënn tonë në lidhje me zgjedhjen e Naser Zyberit si Avokat i Popullit. Fatkeqësisht, para disa ditëve, në mënyrë shumë dinake në Kuvendin e Maqedonisë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: