Për vozitje të shpejtë janë dënuar 648 shoferë, njoftojnë nga MPB

vull

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se pas një aksioni kontrollues në të gjithë territorin e vendit janë dënuar 648 shoferë

Aksioni është zhvilluar nga ora 15:00 deri në ora 20:00. 78 makina kanë tejkaluar shpejtësinë për 50km/h, 13 makina kanë tejkaluar shpejtësinë për 70 km/h nga e lejuara.

Prej 648 vozitësve të sanksionuar, 332 kanë thyer rregullat e shpejtësisë në zona të banuara, kurse 316 jashtë zonave të banuara.

Next Post

Përleshja në qendrën tregtare, polici qëllon me armë pas konfliktit me rojen e sigurisë

Një punonjës policie është arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi ka qëlluar me armë, pas një konflikti me një roje security të një qendre tregtare. Sipas burimeve mësohet se është arrestuar polici Drilon Toksa dhe është shpallur në kërkim vëllai i tij, Arbër Toska. “Nga specialistët për Hetimin e Krimit […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: