Policia ka marr lejet e 13 shoferëve të dehur në Tetovë

vull

Në fundjavë në zonën e Sektorit të Punëve të Brendshme Tetovë, u krye një kontroll me qëllim zbulimin e shoferëve që drejtojnë automjete nën ndikimin e alkoolit. U zbulua se 13 shoferë po drejtonin automjete nën ndikimin e alkoolit dhe ishin të përjashtuar nga trafiku dhe ishin privuar përkohësisht nga lejet e drejtimit transmeton KohaNews.

 

 

Aksioni gjithashtu gjeti 27 lloje të tjera të veprave penale të sanksionuara me ligj. Më 18.08.2019, në kuadër të aktiviteteve të intensifikuara të kontrollit të trafikut në Tetovë dhe Gostivar, 14 persona u gjetën duke drejtuar automjetet pa kaluar testin e drejtimit dhe tre drejtues fillestar që nuk i respektuan kufizimet ligjore./ KohaNews

Next Post

Forumi Shqiptar: Flamuri kombëtar përherë do të valvisë në Mal të Zi

Forumi Shqiptar, ka reaguar ndaj Ministrisë së Kulturës së Malit të Zi, lidhur me paralajmërimin e ngrehjes së padisë kundër organizatorëve të Logut në Tërgajë. “Ju, si ministër, edhe i kulturës së shqiptarëve në Mal të Zi, duhet të dini se amuri i shfaqur në tubim nuk është vetëm amuri […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: