Prishtinë, takim Haradinaj – Meta: Do të lehtësojmë procedurat për marrjen e shtetësisë shqiptare

vull

Gjatë vizitës së tij në Prishtinë, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta realizoi takim me kryetarin e AAK-s, Ramush Haradinaj.

“Folëm hapur për projektet e përbashkëta me interes të dy vendeve tona dhe kërkova mbështetjen e Presidentit për linjën hekurudhore që do ta lidhte Prishtinën dhe Durrësin, krijimin e një sistemi të përbashkët mbrojtës për ndihmë të ndërsjellë në situata të jashtëzakonshme e emergjente si dhe krijimin e lehtësirave për të mundësuar shtetësinë shqiptare për të gjithë shqiptarët kudo që janë,” përfundoi Haradinaj.

Next Post

Alternativa nesër vendos nëse do të bëhet pjesë e Qeverisë

Partia Alternativa nesër në ora 18:00 do të mbledhë Kryesinë Qendrore, e cila ishte paraparë për ditën e martë (23 nëntor), por u shty për shkak të tragjedisë në Bullgari ku jetën e humbën 44 persona nga Maqedonia e Veriut.A nëtari dhe deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi në një deklaratë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: