Procedura zgjedhore do të përsëritet në dy komuna

vull

Në komunat e Mavrovës dhe Rostushës dhe në Cenar Zupën, votimi do të fillojë nga fillimi, sepse pjesëmarrja ishte më pak se një e treta e votuesve të regjistruar, njoftoi KSHZ sonte.

– Në dy komuna, Qendra Zupë dhe Mavrovë dhe Rostushë, për shkak të mospërmbushjes së kërkesës ligjore të 1/3 së votuesve të regjistruar për të shkuar në votim, e gjithë procedura zgjedhore Neni 132 paragrafi 2 i Kodit Zgjedhor do të përsëritet , tha kryetari i KSHZ -së Aleksandar Dashtevski sonte në një konferencë për shtyp.

Next Post

Elmi Aziri: ASH-ja e gatshme ta përkrahë Bilall Kasamin në Tetovë

Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në Click Plus ka bërë të ditur se koalicioni opozitar, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa është e gatshme të përkrahë kandidatin për kryetar të Tetovës nga Lëvizja Besa, Bilall Kasamin në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale. “Kë do ta përkrahim ne, jo vetëm […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: