Qeveria formon ekip operativ për të luftuar krimin dhe korrupsionin

vull

Qeveria në mbledhjen e sotme ka vendosur që të formojë ekip operativ i cili do ta luftojë krimin dhe korrupsionin, me qëllim që drejtësia të jetë e kënaqur dhe të ketë përgjegjësi për të gjithë që kanë marrë pjesë ose kanë ndihmua në këtë drejtim në të kaluarën.

Me ekipin në të cilin do të përfshihen përfaqësuesit më të lartë të gjitha institucioneve të vendit, do të udhëheqë ministri i i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.
Qeveria e RMV-së, angazhohet maksimalisht që drejtësia të jetë e kënaqur dhe të ketë përgjegjësi të plotë për të gjithë ata që kanë marrë pjesë ose kanë ndihmuar krimin dhe korrupsionin në të kaluarën dhe tani.

Ekipi operativ është plotësisht i përgatitur që të jetë në dispozicion të Prokurorisë Publike dhe të gjyqësorit në realizimin e obligimeve të tyre ligjore, thuhet në komunikatën e lëshuar nga Qeveria.

Next Post

Kukësi shënoi fitore ndaj Vëllazërimit të Kërçovës në ndeshje miqësore

Takimi në mes ekipit të Vëllazërimit dhe ekipit të Kukësit, ka përfunduar me fitoren e këtyre të fundit me rezultatin 1:4. Vëllazërimi zhvilloi një takim relativisht në nivel duke patur parasysh se përball tyre kishin një ndër skuadrat pretendent për titullin kampion në Shqipëri me çka futbollistët e trajnerit Nazmi […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: