Qeveria konfirmoi se dorëheqja e Zaevit do të bëhet sot

vull
0 0
Read Time:17 Second

Qeveria konfirmoi se dorëheqja e kryeministrit Zoran Zaev do të depozitohet sot në Kuvendin e RMV-së.

– Pas përfundimit të fjalimit vjetor të Presidentit në Kuvend, do të depozitohet dorëheqja, tha zëdhënësi i Qeverisë Dushko Arsovski.

Pas dorëheqjes së Zaevit, Pendarovski pritet t’i japë mandatin Dimitar Kovaçevskit, kryetarit të ri të LSDM-së, për formimin e qeverisë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Nuk ka dimër në Grenlandë

Në ditët e mëparshme Grenlanda kishte temperatura 20 deri në 30 gradë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit dhe në shumë vende ishin mbi zero, njoftoi Instituti Meteorologjik Danez. Temperatura në kryeqytetin Nuke më 20 dhjetor ishte 13 gradë Celsius dhe në këtë periudhë të vitit temperatura mesatare është […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: