Qeveria para vendimit nëse izolimi do të ulet nga dhjetë në shtatë ditë

vull

Këtë javë pritet një vendim nëse izolimi do të reduktohet nga dhjetë në shtatë ditë. Rekomandimi është bërë nga Komisioni për Sëmundjet Infektive dhe sipas njoftimeve pritet të shqyrtohet sot para Shtabit të Përgjithshëm të Krizave dhe të martën të jetë në seancë qeveritare.

20 të vdekur dhe 1,424 të infektuar me kojotë janë raportuar në 24 orët e fundit. Në 24 orët e fundit kanë vdekur 15 persona, ndërsa përmes termit tim janë raportuar pesë persona. Janë zbuluar raste të reja përmes pesë mijë e 604 analizave. Nga numri i përgjithshëm i pozitivëve janë regjistruar dyqind e 14 riinfeksione.

Next Post

VMRO-DPMNE sot dorëzon propozimin për shfuqzimin e Qeverisë teknike

VMRO-DPMNE pritet që sot në Kuvend të dorëzojë propozimin për ndryshimet në Ligjin për Qeveri për rreth 9 pika, e njëra ka të bëjë me shfuqizimin e Qeverisë teknike para zgjedhjeve. Ata i bënë thirrje pushtetit që t’i mbështesin ndryshimet bashkë me kërkesën për zgjedhje të parakohshme, ndërsa thirrje për […]

Subscribe US Now