Regjistrimi i popullsisë nis të dielën

vull

Zëdhënësi i Qeverisë, Dushko Arsovski tha se gjithçka është gati për regjistrimi i cili duhet të fillojë më 5 shtator.

Në konferencën e rregullt për shtyp, Arsovski tha se në të gjitha komisionet e 50 rajoneve regjistruese kanë përfunduar trajnimet për regjistrues dhe instruktorë.

“Deri të dielën, kur në ora 8 regjistruesit do të dalin në terren, do të bëjnë trajnime shtesë. Deri të dielën, çdo regjistrues, bashkërisht me instruktorin rajonal do të bëjë edhe plan se si do të lëvizet me qëllim që çdo objekt dhe çdo amvisëri të përfshihet”, tha Arsovski.

Ndryshe, regjistrimi do të fillojë më 5 shtator dhe do të zgjasë deri në shtator.

Next Post

​Challandes: Na mungojnë Zeneli dhe Zhegrova por jemi të gatshëm për ndeshjen me Gjeorgjinë

Trajneri i Kombëtares së Kosovës Bernard Challandes dhe sulmuesi Elbasan Rashani kanë folur një konferencë për media para ndeshjes së nesër kundër Gjeorgjisë në kuadër të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Challandes filloi duke thënë se sfida e nesërme nuk do të jetë aspak e lehtë por se […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: