“Republika e Maqedonisë” u hoq nga ndërtesa e Qeverisë

vull

Këtë mëngjes, fasada e Qeverisë u shfaq pa mbishkrimin “Qeveria e Republikës së Maqedonisë”, me qëllim që në përputhje me Marrëveshjen e Prespës të krijohet një emër i ri kushtetues që përmban mbiemrin “Veri”.
Nga Qeveria bëjnë të ditur se shkronjat janë hequr herët në mëngjes për shkak se siç thonë ata Qeveria gjatë ditës do të bëjë aktivitete për vendosjen e flamurit të NATO-s./KohaNews

Next Post

Tetovë: Një tjetër fëmijë vdiq nga fruthi

Mbrëmë një fëmijë 13 muajsh në Klinikën Pediatrike vdiq nga ndërlikimet e shkaktuara nga fruthi, njoftoi Ministria e Shëndetësisë, transmeton KohaNews. Fëmija, i cili është nga rajoni i Tetovës, nuk është vaksinuar më parë. Dje Ministria e Shëndetësisë njoftoi se një fëmijë nga Sveti Nikole kishte vdekur dhe më herët […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: