Rriten çmimet e karburanteve në Maqedoni!

vull

Që nga mesnata benzina do të shitet me çmim të ri edhe atë për 2.5  denar  ndërsa ai i dizelit do të rritet për gjysmë denari për litër  kështu ka vendosur Komisioni Rregullator për Energjetik,transmeton KohaNews.

Benzina Eurosuper BS-95 do të kushtoj 68,50 denar ndërsa benzina Eurosuper BS-98 do të këtë çmim më të shtrenjtë dhe do të shitet me çmim 70,50 denar për litër. Dizeli shtrenjtohet për gjysmë denari dhe do të ketë çmim prej 61 denar për litër./KohaNews

Next Post

Tsipras sot në visit  zyrtarë në Maqedoninë e Veriut

Kryeminstri grek, Aleksis Tsipras sot do të qëndroj në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ku do të mirëpritet nga homologu i tij, Zoran Zaev, transmeton KohaNews. Pritja zyrtare e Tsipras me nderime shtetërore dhe ushtarake do të bëhet para Qeverisë, ndërkaq pas takimeve tet-a-tet në mes Zaev dhe Tsipras dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: