Rruga Tetovë-Prizren, pjesë e 11 marrëveshjeve të nënshkruara sot mes Maqedonisë dhe Kosovës

vull
0 0
Read Time:31 Second

Rruga Tetovë-Prizren që prite të krijojë një lidhje të re mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, pritet të jetë njëra nga marrëveshje që nënshkruhen në seancën e përbashkët qeveritare që mbahet në Shkup.

Këtë e ka bërë të ditur shefi i kabinetit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Luan Dalipi.

“Sot Qeveria e Kosovës nënshkruan 11 marrëveshje me Qeverinë e Maqedonisë së Veriut. Disa nga marrëveshjet: studim i fizibilitetit për rrugën ’Prizren–Tetovë’; bashkëpunim në sferën e diasporës, rregullim kufitar të komunikacionit hekurudhor, bashkëpunim në sektorët e energjisë, turizmit, kontrollit të mallrave strategjike, inovacionit, zhvillimit teknologjik dhe ndërmarrësisë, dhe në qeverisje lokale”, shkroi Dalipi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Grubi: Sela a e ka pyetur Mickoskin çfarë kërkonte me 27 prill në Parlament? (VIDEO)

Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Maqedonisë së Veriut Artan Grubi i është kundërpërgjigjur sot kreut të ASH-së Ziadin Sela duke thënë se pse z. Sela nuk e ka pyetur z. Hristijan Mickoskin çfarë kërkonte më 27 Prill në Parlament dhe pse z. Sela nuk kërkoi falje nga z. Mickoski, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: