Seancë e re për rastin “Monstra”

vull

Në Gjykatën  Themelore Penale në Shkup do të mbahet seancë e re gjyqësore për vrasjen e pesë fishtë tek Liqeni i Smillkovës me 12 prill të vitit 2012.

 

Çështja është në prova dhe duhet të fillojë me paraqitjen e 133,000 SMS dhe transkriptimeve të tjera, të propozuara si provë shtesë nga Prokuroria.

 

Çështja është në procedurë dëshmuese dhe duhet të filloj me nxjerrjen e 133.000 sms porosive dhe transkriptove të ndryshme, të propozuara si provë shtesë nga Prokuroria.

 

Procesin gjyqësor e udhëheq gjykatësi Ognen Stavrev, ndërkaq përfaqësues të prokurorisë janë Fatime Fetai dhe Gavril Bubevski.

 

Next Post

Majk Pompeo në Ohër në takim me kreun shtetëror

Sekretari shtetëror amerikan, Majk Pompeu sot do të arrij në Ohër ku do të ketë takim me Presidentin Stevo Pendarovski dhe Kryeministrin Zoran Zaev. Pompeo do të mbaj takime të ndara me Presidentin Pendarovski dhe Kryeministrin Zaev, transmeton KohaNews.   Siç bëhet e ditur bisedimet do të jenë të fokusuara […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: