SEKRETARI AZIRI TAKOI PIKTORIN ZENI BALLAZHI DHE DREJTORESHËN E GALERISË NACIONALE DITA STAROVA QERIMI

vull
Sot (29 Mars), sekretari shtetëror në Ministrinë e Kulturës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, z.Valmir Aziri priti në takim piktorin e njëkohësisht edhe kurator, Zeni Ballazhi dhe drejtoreshën e Galerisë Nacionale të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dita Starova Qerimi.
Sekretari Aziri në takim bisedoi rreth përgatitjeve për ekspozitën e artistit Visar Mulliqi e cila me mbështetje të Ministrisë së Kulturës, do të mbahet në Galerinë Nacionale në Shkup.
Mes tjerash, sekretari Aziri falënderoi kuratorin për punën e bërë si dhe drejtoreshën Starova për kontributin e dhënë ku fal bashkëpunimit profesional të Galerisë Nacionale bashkëpunimet në fushën e artit figurativ me Republikën e Kosovës sa vijnë dhe thellohen.
Next Post

“Në 25 Prill Rama do marrë përgjigjen e merituar”, Idrizi: Po ushtrohet presion i jashtëzakonshëm për të devijuar vullnetin e qytetarëve (Film)

  Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, deklaroi se po përdoren të gjitha format e influencës të paligjshme për të devijuar vullnetin e njerëzve, madje sipas tij po ushtrohet edhe presion i jashtëzakonshëm tek ato që punojnë në administratë. Gjatë një interviste në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo”, në Report Tv, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: