Sekuestrohet kokainë, arrestohen dy persona në Veles

vull
0 0
Read Time:38 Second

Më datën 13.04.2021 në orët e pasdites në autostradën Shkup-Veles, para Pikës-pagesës në Sopot, nëpunës policorë të Departamentit të Policisë Kriminalistike, Sektori për Tregti të Palejuar me Drogë, Armë dhe Materie të Rrezikshme në koordinim me SPB Veles, i kanë privuar nga liria D.K. (24) dhe A.A. (31) të dy nga Velesi, për arsye se gjatë kontrollimit të kryer në automjetin fuoriostradë ”audi” të drejtuar nga D.K., ku si bashkëudhëtar ka qenë A.A. dhe kontrollim personal është gjetur kokainë.

Personat janë arrestuar në stacion policor dhe pas udhëzimeve të Prokurorit Publik të PTHP Veles, kundër tyre do të parashtrohet kallëzim penal për shkak të ekzistimit të dyshimit të bazuar se kanë kryer veprën penale sipas nenit 215 të Kodit Penal.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

VIDEO/ Rama përdor Rrugër e Arbrit për të ardhur në Burrel: Ëndrra 100 vjeçare po realizohet…

Kryeministri Edi Rama, këtë të mërkurë po udhëton drejt Dibrës, ku ka zgjedhur që të përdorë ”Rrugën e Arbërit”, edhe pse ajo nuk ka përfunduar plotësisht. Përmes një postimi në facebook, Rama thotë se ëndrra 100-vjeçare do të bëhet realitet për pak kohë. “Për Dibër nga Rruga e Arbërit. Edhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: