Sela dhe Taravari dështojnë ta zgjedhin kryetarin e ri të degës, tetovarët e bojkotojnë

Sot në selinë e ASh-së në Tetovë kreu i ASH-së Ziadin Sela si dhe sekretari gjeneral, Arben Taravari në kushte pandemie kanë thirrur mbledhje urgjente pas zhvillimeve të fundit në degën e Tetovës dhe çarjes që ka ndodhur në këtë subjekt politik.

Në mbledhjen e mbajtur sot ka patur të ftuar nga kryesia e degës, nga forumi rinor si dhe nga forumi i gruas.

Siç mëson TetovaSot ka patur tentim për të zgjedhur kryetar të ri të degës, por kanë dështuar për shkak të bojkotit masiv nga ana e tetovarëve. Gjithashtu në këtë mbledhje pjesa dërmuese nuk kanë marr pjesë në këtë takim dhe se ka pasur persona që aspak nuk janë në kryesi të degës.

Përndryshe ASH ditëve të fundit ka patur përçarje të madhe brenda partisë, ku ditëve në vijim pritet edhe largime tjera nga ky subjekt./TS/

Next Post

Vota shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Garë e fortë zgjedhore do të jetë kurdoherë kur mbahen zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut! Gjithnjë e më shumë do të shkojë duke u rritur e duke u vetedijësuar votuesi i popullit shqiptarë, i cili duke qene i pushtuar e i nëpërkëmbur, kurrë nuk pati mundësi, rast e fat, të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: