Sela po e anashkalon degën e Tetovës

Në degën e Aleancës për Shqiptarët në Tetovë po bëhet lobim i madh nëpër nëndegë se kush do ketë më shumë përkrahje për tu kandiduar në listën e koalicionit ASH-AAA për njësinë zgjedhore 6.

Me shumë mundësi, numri 2 në këtë listë do jetë i ndarë për kandidaturën e Tetovës dhe tash më po bëhen lobime të mëdha nëpër çdo aktivistë dhe nëndegë që të përkrahet njëra ose tjetra kandidaturë.

Gara po zhvillohet ndërmjet nënkryetarit të ASH Vullnet Feratit dhe kryetarit të degës Altrim Mamutit.
Por sipas informatave brenda ASH kryetari Sela do te zgjedh Vullnet Feratin dhe jo kryetarin e deges Altrim Mamutin.

Next Post

BDI: 7 Marsin e shënojmë me rritje të pagave dhe kushte më të mira për mësimdhënësit

Të dashur mësues, veteranë të arsimit dhe veprimtarë të shquar të arsimit shqip! Bashkimi Demokratik për Integrim ju uron 7 Marsin – Ditën e Mësuesit! 7 Marsi, përveç se shënon përvjetorin e themelimit të shkollës së parë shqipe më 1887 në Korçë, shënon edhe festën mbarëkombëtare të mësimdhënësve. Sakrifica dhe veprimtaria e lavdishme e të parëve tanë, pishtarëve të arsimit shqip […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: