Serbët e shajnë Kurtin dhe Osmanin në Mitrovicë (VIDEO)

vull

Gjatë vizitës së sotme të kryetarit të Lëvizjes “Vetëvendosjes” dhe u.d Vjosa Osmanit në Mitrovicën e Veriut, një grup serbësh i detyruan ata që ta ndërprejnë vizitën në këtë pjesë.

Ata kanë ecur në këmbë përmes urës dhe kanë dalë në veri.

Kjo ka bërë që të ketë forca të shumta të Policisë nëpër rrugë, sidomos tek Ura e Ibrit.

Aty shihen dhjetëra serbë teksa brohorasin dhe e ndërprenë vizitën e dy politikanëve kosovarë. Në shoqërinë e Kurti dhe Osmanit shihen edhe kandidatët për deputetë nga lista e përbashkët

Lojtës Videosh

Next Post

DY TITUJ TË RINJ NË GJERMANISHT ME LIRIKA DASHURIE NGA BESIM XHELILI

DY TITUJ TË RINJ NË GJERMANISHT ME LIRIKA DASHURIE NGA BESIM XHELILI   Viti i ri 2021 fillon mbarë për shkrimtarin shqiptar nga Austria, Besim Xhelili. Sapo kanë dalë nga botimi në gjuhën gjermane dy titujt e tij të fundit me lirika dashurie. Këto dy vëllime me poezi u botuan […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: