Shpëtim Hajdaraj publikon pikën e aktakuzës ndaj Thaçit dhe Selimit, lidhur me LDK-në

vull

Shpëtim Hajdaraj, djali i veprimtarit të LDK-së, Smajl Hajdaraj, ka publikuar një pikë të aktakuzës ndaj ish presidentit Hashim Thaçi dhe Rexhep Selimit.

Në këtë pikë përmendet edhe LDK, përcjell Bota sot.

Sipas kësaj pike të publikuar në Facebook nga Hajdaraj, thuhet se në një numër rastesh, përfshirë edhe në fillim të shtatorit 1998 në zonën operative të Dukagjinit, Hashim Thaçi dhe Rexhep Selimi ndërmorën hapa për të frikësuar dhe për të vendosur pushtetin e tyre mbi njësitet që kishin lidhje me LDK-në, ndër të cilat edhe Forcat e Armatosura të Republikës së Kosovës (FARK) të lidhura me qeverinë në mërgim.

Më poshtë mund ta shihni pikën e aktakuzës:

Image
Next Post

Zyrtare: Qeveria gjermane dhe 16 shtetet federale kanë rënë dakord të zgjasin bllokimin deri në 31 janar

Ligjvënësit gjermanë ranë dakord të zgjasin bllokimin aktual të koronavirusit deri më 31 janar, ka raportuar media lokale. Konfirmimi zyrtar pritet të martën, shkruan DW Qeveria gjermane dhe 16 shtetet federale kanë rënë dakord të zgjasin bllokimin deri në 31 janar për të frenuar përhapjen e pandemisë së koronavirusit, njoftoi […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: