Shtrenjtim i derivateve të naftës!!!

vull
0 0
Read Time:43 Second

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE), miratoi vendimin, me të cilin kryhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 2,24 % në raport me vendimin e datës 3.1.2022.

Çmimet e shitjes me pakicë të benzinës ЕUROSUPER BS-95 dhe ЕUROSUPER BS-98 rriten për 2,00 denar/litër, ndërsa çmimet e shitjes me pakicë të ЕURODIZELIT (D-Е V) dhe VAJIT EKSTRA TË LEHTË PËR AMIVSËRI (ЕL-1) rriten për 2,00 denarë/litër.

Nga data 11.1.2022, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:
Benzinë për motorë EUROSUPER BS – 95 75,50 (denarë/litër)
Benzinë për motorë EUROSUPER BS – 98 77,50 (denarë/litër)
Naftë për motorë EURODIZEL BS (D-E V) 67,50 (denarë/litër)
Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) 67,50 (denarë/litër)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Dy tërmete të tjera janë ndjerë mëngjesin e sotëm në Maqedoni

Një tërmet me magnitudë prej 3,1 shkallë pas Rihterit sot në mëngjes rreth orës 3 është regjistruar në Greqia afër kufirit me Maqedoninë e Veriut. Një orë më vonë u regjistrua një tjetër tërmet nga 2,8 gradë pas Rihterit në të njëjtin vend dhe me të njëjtën epiqendër afër Florina. Tërmete me intensitet më të ulët janë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: