Sonte mblidhet Komiteti Ekzekutiv i LSDM-së

vull

LSDM ka thirrur vazhdimin e mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv. Në rend dite, përveç zgjedhjeve presidenciale janë edhe pikat për zgjedhjet komunale në tre komuna, zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe regjistrimi i partisë. Burime të Alsat nga LSDM bëjnë të ditur se Komiteti Ekzekutiv sonte do të vendos vetëm për një pikë, ku jo zyrtarisht pritet që subjekti të vendos kundër zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Informacionet për takim të mundshëm mes liderit të BDI-së Ali Ahmeti dhe kryeministrit Zoran Zaev i kanë demantuar dyja palët.

Next Post

Haradinaj takon ambasadorin amerikan: Marrëdhëniet Kosovë-SHBA janë të pacenueshme

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një takim të rregullt e ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett bashkëbiseduan për intensifikimin e angazhimeve të përbashkëta në fuqizimin e Kosovës në të gjitha aspektet dhe avancimin e agjendës euro-atlantike të vendit tonë. Haradinaj në një postim të tij në rrjetin social […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: