Sot, takimi i Zaev me Selën dhe Gashin për çështjen e shtetësisë dhe zhbllokimin e Parlamentit

vull

Kryeministri Zoran Zaev do të takohet sot në orën 11 në Parlament me kryetarët e partive politike të opozitës shqiptare Zijadin Sela dhe Afrim Gashi në lidhje me çështjen e shtetësisë dhe zhbllokimin e punës së Parlamentit të Maqedonisë. Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë fjalët e Kryeministrit Zaev se shtetësia nuk do të merret me dëshmitarë, por me një dokument që do të konfirmojë se personi jetonte në Maqedoni.

 Zgjidhja e çështjes së shtetësisë do të kontribuojë gjithashtu në zhbllokimin e Kuvendit nga mijëra ndryshime të paraqitura nga Aleanca për Shqiptarët dhe koalicioni Alternativë.
Next Post

Organizatorët e evenimenteve përsëri po protestojnë para Qeverisë

Sot në orën 12 para ndërtesës së Qeverisë do të ketë një protestë të kompanive nga industria për organizimin e evenimenteve. Ata njoftojnë se do të protestojnë vazhdimisht, çdo ditë nga ora 12:00 deri në orën 15:00, derisa të arrihet një zgjidhje reciprokisht e pranueshme dhe e qëndrueshme. Ata janë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: