Takimi Zaev-Thaçi, PDSH kërkon policinë financiare!

vull

Sapo ka përfunduar takimi në mes kreut të LSDM-së, Zoran Zaev si dhe kreut të PDSh-së Menduh Thaçi në klubin e deputetëve në Shkup.

Siç mësohet në këtë takim është diskutuar për përbërjen e re qeveritare ku pritet të jetë edhe PDSH-ja.

Gazeta Express mëson eskluzivisht nga burime brenda takimit mëson se Thaçi ka kërkuar nga Zaev drejtorin e policisë financiare për të zbardhur transferet e dyshimta nga Irani dhe Katari. Gjithashtu, mësohet se Menduh Thaçi do të përkrah shumicën e re parlamentare. Lufta e nxehtë e cila filloi para fushatës në mes Menduh Thaçit dhe Adnan Ismailit, siç duket ka detyruar të parin e PDSH-së ta kërkoi këtë drejtori dhe t’i hetoi ata, siç thotë Thaçi për parat e dyshimta të tyre.

Next Post

Ahmeti: Kryeministër nuk mund të bëhet askush as me 15, por as me 46

Pasi që lideri i LSDM-së, deklaroi se nuk mund të bëhesh kryeministër me 15 deputet, duke aluduar në kërkesën e BDI-së për kryeministër, lideri I BDI-së Ali Ahmeti në një deklaratë ekskluzive për gazetën “KOHA”, deklaroi se kryeministër nuk mund të bëhet askush as me 15, por as me 46. […]

Subscribe US Now