Taravari edhe me një koalicion tjetër në Gostivar, arrin marrëveshje me FDR

vull
Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari aktual i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari sot ka arritur të bëjë edhe një koalicion për në zgjedhjet e 31 tetorit.
Bëhet fjalë për partinë e romëve FDR e cila në rrethin e parë fitoi mbi 850 vota në Këshillin Komunal në Gostivar dhe tashmë ka siguruar një këshilltar në përbërjen e re.
Gjatë ditës së sotme, Taravari në konferencë për shtyp sqaroi se partia e tij do të mbështesë kandidatët e Lëvizjes Besa në Komunën e Tetovës dhe Zhelinës dhe pret që këtë mbështetje ta merr edhe Aleanca për Shqiptarët në komunat ku garon ASH kundrejt BDI-së.
Next Post

Escobar: Nuk do të ketë luftë në BeH, marrëdhëniet me Serbinë janë të komplikuara

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha sot se nuk do të ketë luftë në Bosnje dhe Hercegovinë dhe se duhet të diskutohet për progresin ekonomik. Përpara mbërritjes së tij në BeH, Escobar tha se bisedimet janë duke u zhvilluar me shumë në BiH për […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: